דף הבית   אודות מרפאת שיניים   עבור המטופלים   עבור אנשי המקצוע   גלריית תמונות   קישורים   יצירת קשר 
עבור המטופלים
עוד לפני כעשור לא כל רופא שיניים יכל להתגאות בציוד המשוכלל וחומרים איכותיים. היום מרפאות שיניים יכולות להציע טיפולים טובים בהרבה. אך לא תמיד יעילותם תואמת את דרישות המטופל.נכון להיום קיים מגוון רחב של מכשירים וחומרים מודרניים וטיפוליים חדשניים: רנטגן עם קרינה מינימלית, חומר איכותי לסתימות, טיפולי שורש ועוד דברים רבים אחרים. אומנם רוב חומרי הסתימות מבוססות על חומרים כימיים וקומפסטיביים ( מתקשים בעזרת אור כחול ) ואורך חייהם הינו בין 2-5 שנים בלבד. יתרה מכך הן גורמות לבעיות רבות. כגון: אבנית ועששת ואף עלולות לגרום נזק לשיניים הסמוכות הבריאות. בשטח בין השיניים קשה לעבד וללטש את הסתימה , ורוב פני הסתימה נותרות מחוספסות - דבר גורם להצטברות שאריות מזון ובקטריות הגורמות בסופו של דבר להווצרות אבנית ואף מהוות מקור לעששת. בעיה נוספת נעוצה בכך שסתימות כימיות ואמלגם ( סתימה מתכתית ) צוברות לחות ועם הזמן מגדילות את נפחן , נסדקות ומתנתקות מדפנות השן וברווח הנוצר עלולה להתפתח עששת. תהליך זה בעתיד יחזור על עצמו גם אם תוחלף הסתימה באחרת מסוג הדומה.
נכון להיום החומר הידוע כטוב ביותר הינו חרסינה. הוא לא גורם כל נזק והינו אמין מאוד. הוא אינו צובר לחות ולא משתנה בצבעו. בהרכבו - הוא דומה להרכב של השן הטבעית. הוא אינו מכיל חומרים כימיים, אינו "מרעיל" ולא גורם לרגישות אלרגית.
ישנן שתי דרכים לביצוע שחזורים :
1. כאשר הרופא המטפל לוקח מידות השן ושולח אותן לטכנאי שמבצע שיחזור של השן החדשה. התהליך כרוך בהמתנה של מספר ימים עד לקבלת השן וכן בכאבים בעת המדידות.
2. דרך ישירה במרפאת הרופא בעזרת מכשיר ה - CEREC. בשיטה זו כל התהליך נעשה במקום תוך שעה-שעה וחצי, ללא לקיחת מידות וללא שימוש בחומרים זמניים. שיחזורים הנעשים מחרסינה מול המטופל ,תוך פרק זמן קצר והינם מאוד מדוייקים.

אז מה המכשיר CEREC יכול לעשות?
כאן תינתן לכם האפשרות להציץ על מיני התותבות והתבניות השונות שאותן ניתן להכין בעזרת CEREC:
קיימים מספר סוגי סתימות:
INLAY – זוהי סתימה הממוקמת בין תלוליות השן בשטח הלעיסה.
ONLAY – סתימה הממוקמת בין תלוליות השן בשטח הלעיסה תוך שחזור של תלולית אחת או יותר.
OVERLAY – נעשה כאשר תלוליות וכותרת השן הרוסות וקיימות דפנות צדדיות של השן.
כתר תוך שורשתי The Crown-Lay&Post – שחזור הנעשה כאשר כל כותרת של השן הרוסה ודפנות השן אינן קיימות.
ציפוי חזית חרסינה Laminate(Veneer) – כאשר מטופל רוצה חיוך מקסים ואינו מרוצה מגוון שיניו ניתן להוריד שכבה דקה מהשן ולשחזר אותה בעזרת מעטה חרסינה דק שישנה את גוון השן ואת צבעו בצורה דרסטית וקבועה.
כתר חרסינה מלא Multiple Crown.
אפשרויות יישום שלדי כתרים וגשרים.


אני מקווה שסיפקתי לכם את המידע הנחוץ על הטכנולוגיה החדשה של ה-CEREC שהיא המתקדמת, הבטיחותית והטובה ביותר לבריאותכם.

אני ממליץ לכם לא למהר עם בחירת סוג טיפול ורופא המטפל, לחשוב היטב על סוג הטיפול המוצע לכם. רצוי מאוד להתייעץ עם המומחים,להשתמש בזהירות באינפורמציה אותה אתם מקבלים, לקרוא ספרות רפואית, להיות מעודכנים לגבי התפתחות שיטות רפואיות מפני שהרבה יותר קל לגרום נזק לבריאותכם מאשר לתקן אותו אחר כך. אנא תתייחסו לבריאותכם ברצינות ואל תתפשרו. כך תוכלו לבחור את סוג הטיפול הבטוח, היעיל והטוב ביותר לבריאותכם.
דוא''ל: טלפון נייד: 054 5380386 טלפון / פקס: 04 8222352
כל הזכויות שמורות. 2020 - 2006 © CEREC.co.il